GREMED Centrum Medyczne ul. Zaborska 48 A 32-600 Oświęcim

gremed@gremed.plrejestracja (+33) 844 09 31

  • Polski
  • English

Medycyna estetyczna

Wszystkie zabiegi w naszym Centrum Medycznym wykonywane są przez lekarzy.

Wygładzanie zmarszczek mimicznych

W zabiegu wykorzystywane jest specjalnie oczyszczone białko, wyprodukowane przez izolowane szczepy bakterii w warunkach laboratoryjnych. Jego działanie polega na zablokowaniu przekaźnictwa nerwowo-mięśniowego a w efekcie – redukcja zmarszczek mimicznych, czyli tych, które powstają podczas ciągłej pracy mięśni twarzy, jak również leczenie nadpotliwości.

Zablokowane włókno nerwowe podlega procesowi reinerwacji, który trwa około 3-6 miesięcy. Po tym czasie, mija efekt terapeutyczny zabiegu.
W medycynie estetycznej operuje się niskimi i precyzyjnie wyliczonymi dawkami, co powoduje, że zabieg jest bezpieczny.
Wskazaniem do zastosowania zabiegu, są zmarszczki mimiczne, które związane są z żywą mimiką twarzy:

  • okolica gładzizny czoła („lwia zmarszczka” występująca między brwiami)
  • zmarszczki poprzeczne czoła
  • zmarszczy wokół oczu („kurze łapki”)
  • zmarszczki powieki dolnej
  • zmarszczki na brodzie
  • zmarszczki na szyi

Usuwanie zmarszczek

Utrata elementów elastycznych w skórze oraz cząsteczek kwasu hialuronowego powoduje spadek jej jędrności oraz pojawianie się zmarszczek. Dodatkowo działanie szkodliwych czynników środowiska nasila powyższe procesy. Możliwości jakie daje nam medycyna estetyczna pozwalają w skuteczny sposób redukować zmarszczki i walczyć z oznakami starzenia. Idealnie w tej walce sprawdza się kwas hiluronowy, który w zależności od potrzeb skóry i wskazania może mieć różny stopień usieciowania. Kwas hialuronowy jest substancją silnie nawilżającą, wpływającą pozytywnie na jej metabolizm oraz pobudzającą produkcję kolagenu.

W przypadku drobnych zmarszczek stosujemy delikatny kwas hialuronowy, którego głównym zadaniem jest nawilżenie oraz poprawa jędrności skóry. Podobnie jest w przypadku czerwieni wargowej, kiedy chcemy tylko delikatnie ją nawilżyć stosujemy inny preparat niż do zwiększenia jej objętości. Jeśli mamy do czynienia z głębszymi zmarszczkami, fałdami lub ubytkami tkankowymi stosujemy gęste produkty, silnie wiążące wodę. Dobór preparatu dokonywany jest na wizycie przez lekarza.

gremed.pl