GREMED Centrum Medyczne ul. Zaborska 48 A 32-600 Oświęcim

gremed@gremed.plrejestracja (+33) 844 09 31

  • Polski
  • English

RTG

Nasz pracownia oferuje pełny zakres badań RTG stomatologicznych i laryngologicznych jamy ustnej i zatok obocznych nosa. W ofercie znajdują się:

  • zdjęcia RTG pantomograficzne zębów oraz zatok szczękowych,
  • zdjęcia RTG punktowe pojedynczych zębów.
  • zdjęcia cefalometryczne.
  • badanie tomograficzne – tomografia stożkowa zębów i zatok.

Co to oznacza dla Pacjenta?

Tomografia znajduje niezwykle szerokie zastosowanie w leczeniu implantologicznym i precyzyjnym planowaniu zabiegów chirurgicznych. Uzyskanie obrazu z trzech płaszczyzn ( 3D) umożliwia lekarzowi dokonanie precyzyjnych pomiarów ilości kości w miejscu np. planowanej implantacji. Dzięki specjalnemu oprogramowaniu możliwe jest wykonanie pomiarów rzeczywistych i dobranie odpowiedniego rozmiaru implantu. W ten sposób zabieg jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie ma obawy uszkodzenia ważnych struktur anatomicznych (np. nerwu zębodołowego) podczas wprowadzania wszczepu.
Tomografia umożliwia między innymi dokładne określenie zakresu zmian patologicznych w jamie ustnej oraz anomalie korzeni zębów. Dzięki takiej diagnostyce komputerowej można bardzo szczegółowo zaplanować zabieg usunięcia nieprawidłowo położonego zęba lub usunięcia jakiejś zmiany patologicznej. Tomografia jest niezawodna również w przypadku trudnego leczenia kanałowego. W ten sposób procedura leczenia jest mniej inwazyjna, a dla pacjenta jest to ogromną zaletą.

Wyniki badań wydawane są na nośnikach elekrtonicznych: CD, USB. Pliki zapisane są w formacie umożliwiającym przeglądanie na każdym komputerze.

Przy badaniach radiologicznych dzieci wykorzystujemy specjalnie dla nich przygotowane programy o zredukowanej dawce promieniowania.

Informacja o wpływie na zdrowie ludzi i na środowisko działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego

Działalność związana ze źródłami promieniowania jonizującego w naszej jednostce nie powoduje negatywnego wpływu na zdrowie ludzi i środowisko.
Postępowanie naszej firmy ze źródłami promieniowania jonizującego jest zgodne z warunkami zezwolenia Małopolskiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego w Krakowie i obowiązującymi wymogami prawnymi w tym zakresie wynikającymi z ustawy prawo atomowe, a także zapewnia minimalizowanie wpływu odpadów na środowisko. Nie ma uwolnień substancji promieniotwórczych do środowiska w związku z wykonywaniem działalności związanej ze źródłami promieniowania jonizującego.

gremed.pl