GREMED Centrum Medyczne ul. Zaborska 48 A 32-600 Oświęcim

gremed@gremed.plrejestracja (+33) 844 09 31

 • Polski
 • English

Gwarancja

W leczeniu dokładamy wszelkich starań, aby wykonane przez nas zabiegi były perfekcyjne i spełniały wszelkie oczekiwania naszych Pacjentów. Odpowiadamy za jakość naszych usług dlatego objęte są one gwarancją według następujących zasad:

Czas trwania gwarancji:

 1. Wypełnienia światłoutwardzalne – gwarancja udzielana jest na okres 2 lat. W przypadku gdy jest ono wykonywane w okolicy szyjki zęba wypełnienie objęte jest jednoroczną gwarancją. Gwarancja 12 miesięczna udzielana jest również w przypadku gdy istnieją braki w pozostałym uzębieniu (brak tzw. stref podparcia) – po ich uzupełnieniu gwarancja jest przedłużana do 3 lat (z wyjątkiem wypełnień w okolicy przyszyjkowej zęba). W przypadku bruksizmu okres gwarancji jest ustalany indywidualnie przez specjalistę protetyka.
 2. Stałe uzupełnienia protetyczne (korony i mosty klasyczne oraz na implantach, licówki, inlaye, overlaye) – gwarancja udzielana jest na okres 3 lat. W przypadku gdy istnieją braki w pozostałym uzębieniu (brak tzw. stref podparcia) gwarancja udzielana jest na 12 miesięcy – po ich uzupełnieniu gwarancja jest przedłużana do 3 lat. W przypadku bruksizmu okres gwarancji jest ustalany indywidualnie przez specjalistę protetyka.
 3. Protezy ruchome akrylowe – gwarancja udzielana jest na okres 1 roku. W przypadku gdy istnieją braki w pozostałym uzębieniu (brak tzw. stref podparcia) gwarancja udzielana jest na 6 miesięcy – po ich uzupełnieniu gwarancja jest przedłużana do 1 roku. W przypadku bruksizmu okres gwarancji jest ustalany indywidualnie przez specjalistę protetyka.
 4. Protezy ruchome szkieletowe – gwarancja udzielana jest na okres 3 lat. W przypadku gdy istnieją braki w pozostałym uzębieniu (brak tzw. stref podparcia) gwarancja udzielana jest na 12 miesięcy – po ich uzupełnieniu gwarancja jest przedłużana do 3 lat. W przypadku bruksizmu okres gwarancji jest ustalany indywidualnie przez specjalistę protetyka.
 5. Szyny zębowe oraz szyny relaksacyjne – gwarancja udzielana jest na okres 1 roku.
 6. Implanty – gwarancja udzielana jest na okres od 5 do 10 lat w zależności od zastosowanego systemu implantologicznego oraz warunków jamy ustnej (ilość/rodzaj kości, schorzenia współistniejące, higiena jamy ustnej, palenie tytoniu itd.). W przypadku gdy istnieją braki w pozostałym uzębieniu (brak tzw. stref podparcia) gwarancja udzielana jest na 12 miesięcy – po ich uzupełnieniu gwarancja jest przedłużana do 5-10 lat. W przypadku bruksizmu okres gwarancji jest ustalany indywidualnie przez specjalistę implanto-protetyka.

Warunki utrzymania gwarancji:

 1. Wizyty kontrolne co 6 miesięcy – w skład którego wchodzi badanie kontrolne wewnątrzustne oraz zabieg profesjonalnego czyszczenia zębów z kamienia i osadu (scaling, piaskowanie, polerowanie, fluoryzacja).
 2. Utrzymanie stanu higieny jamy ustnej zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa.

Gwarancja nie obejmuje:

 1. Leczenia endodontycznego (kanałowego).
 2. Prac tymczasowych – wypełnienia, licówki, korony, mosty, protezy tymczasowe oraz natychmiastowe po usunięciu zębów.
 3. Prac wykonanych na specjalne życzenie Pacjenta przy których został on poinformowany o braku lub ograniczonej gwarancji.
 4. Leczenia stanów zapalnych zębodołu po ekstrakcji zęba.
 5. Leczenia zapalenia miazgi zęba bezpośrednio po wykonaniu wypełnienia lub osadzeniu protezy.

Gwarancji nie podlegają uszkodzenia:

 1. Mechaniczne zębów naturalnych lub sztucznych w trakcie leczenia endodontycznego.
 2. Urazowe (np. w wyniku uderzenia w koronę protetyczną).
 3. Powstałe w wyniku naturalnego zaniku kości i zmian w przyzębiu.
 4. Wynikające z nieprzestrzegania zasad higieny jamy ustnej.
 5. Wynikające z nieprzestrzegania zaleceń lekarza stomatologa.
 6. Wynikające z współistnienia schorzenia mającego niekorzystny wpływ na układ żujący (np. cukrzyca, osteoporoza, padaczka, po leczeniu chemio- i/lub radioterapią).
 7. Spowodowane uzupełnieniem tylko części braków zębowych.
 8. Wynikające z korekt wykonanych poza naszym gabinetem dentystycznym.

gremed.pl