GREMED Centrum Medyczne ul. Zaborska 48 A 32-600 Oświęcim

gremed@gremed.plrejestracja (+33) 844 09 31

  • Polski
  • English

Implanty

Implanty stomatologiczne stosowane są w celu odbudowy utraconego uzębienia. Jest to najnowsza gałąź usług dentystycznych. Pozwala na uzupełnienie braku zęba lub zębów na stałe bez potrzeby szlifowania zębów sąsiednich. Dzięki stosowaniu implantów podnoszony jest także komfort w użytkowaniu uzupełnień ruchomych (protez). Implanty stomatologiczne są produkowane są w różnych kształtach i wielkościach przez co można je dopasować tak by nie był zauważalny spadek komfortu podczas korzystania z nich.

Implanty zębowe są najlepszym rozwiązaniem dla osób chcących cieszyć się atrakcyjnym wyglądem oraz poczuciem pewności. Jest to najtrwalsze i najskuteczniejsze rozwiązanie przy uzupełnianiu ubytków. Dodatkowo takie rozwiązanie potrafi zahamować utratę kości co często występuje po utracie naturalnego korzenia zęba. Stosowanie implantów jest doskonałym rozwiązaniem dla osób dla których ważnym aspektem jest dobra dykcja. Proteza ruchowa zaburza prawidłową artykulację i dodatkowo może powodować lęk przed jej wypadnięciem. Przy stosowaniu stałych implantów zębowych problemy taki nie występują. Nie ma również potrzeby stosowania specjalnych klejów do protez. Najczęściej z rozwiązania takiego korzystają ludzie aktywni dla których aparycja jest bardzo ważna.

Chociaż wszczepienie implantów stałych wiąże się ze sporymi kosztami jest to inwestycja na lata. Nie każdy jednak może pozwolić sobie na taki sposób odbudowy uzębienia. Głównymi przeciwwskazaniami do stosowania tego typu leczenia są choroby takie jak osteoporoza, niektóre nowotwory czy też problemy związane z krzepnięciem krwi.

gremed.pl