GREMED Centrum Medyczne ul. Zaborska 48 A 32-600 Oświęcim

gremed@gremed.plrejestracja (+33) 844 09 31

  • Polski
  • English

Leki znieczulające

Amerykańsko-niemiecki lek znieczulający Ubistesin (artikaina) firmy 3MESPE jest najnowszym środkiem wykorzystywanym do wykonywania znieczuleń miejscowych w stomatologii. Znacząco różni się od klasycznych leków takich jak lignokainy, mepiwakainy lub bupiwakainy obecnie stosowanych do znieczulania w gabinetach stomatologicznych.

Do największych zalet Ubistesinu należą, najlepsza skuteczność, najwyższy poziom bezpieczeństwa, szybkie działanie oraz brak konserwantów.

Dzięki swej unikatowej budowie chemicznej lek ten wykazuje niezwykłą skuteczność oraz najwyższy stopień bezpieczeństwa jeżeli chodzi o toksyczność. Dlatego też jest on dedykowany zarówno dla dzieci, jak i kobiet ciężarnych i karmiących kończących na osobach starszych ze schorzeniami kardiologicznymi. Struktura chemiczna pozwala na to by lek ten był metabolizowany zarówno we krwi jak i wątrobie, co wpływa na czas eliminacji leku z organizmu. Przez to nawet kobieta karmiąca po dwóch godzinach może karmić dziecko piersią, kiedy przy stosowaniu lignokainy cz mepiwakainie czas ten wynosi od 9 do nawet 12 godzin.

Stopień oczyszczenia leku oraz brak występowania w nim dodatkowych substancji chemicznych wydłuża ich okres przydatności do użycia. Wpływa także na ich bezpieczeństwo, gdyż zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych.

gremed.pl