GREMED Centrum Medyczne ul. Zaborska 48 A 32-600 Oświęcim

gremed@gremed.plrejestracja (+33) 844 09 31

  • Polski
  • English

Implantologia

Nowoczesne leczenie implantologiczne jest bezpieczne i skuteczne. Dzięki takiemu leczeniu można zrekonstruować uzębienie bez uszkadzania zębów sąsiednich. Zabieg implantacji jest całkowicie bezbolesny i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym lub na życzenie Pacjenta sedoanalgezji.

Stosowanie implantu zębowego jest najlepszą metodą odbudowy uzębienia. Implant jest odpowiednikiem naturalnego korzenia zęba. Dzięki niemu nie tylko potrafi maskować pustą przestrzeń, co daje estetyczne odtworzenie utraconego zęba, ale także pozwala powrócić do naturalnego sposobu przeżuwania pokarmów. Dodatkowo tytanowy korzeń implantu zapobiega powstaniu procesu zaniku kości który może powstać po usunięciu zęba.

W skład implantu wchodzą trzy elementy. Tytanowa śruba umieszczana w kości szczęki, tytanowego lub ceramicznego łącznika oraz korony.

Dzięki stosowaniu tytanu który jest bio obojętny nie występują uczulenia. Tytan nie oddziałuje również z polem magnetycznym. Pokrycie specjalną porowatą substancją śruby implantologicznej pomaga i przyśpiesza zrośnięcie się implantu z kością.

Do zalet stosowania leczenia implantologicznego zalicza się: odbudowa estetyki i funkcjonalności naturalnych zębów, brak konieczności uszkadzania sąsiadujących zębów np. poprzez szlifowanie koron, zapobieżenie procesowi zaniku kości szczęk. Stosowanie implantów jest dużo wygodniejsze niż stosowanie protez ruchomych. Dodatkowo w dłuższej perspektywie czasowej stosowanie implantów cechuje niższy koszt całkowity ponieważ ich trwałość porównywalna jest z zębami naturalnymi (jeżeli nie dojdzie do poważnego uszkodzenia mechanicznego nie ma konieczności usuwania implantu). Jedyną wadą takiego leczenia jest dłuższy czas w porównaniu do metod klasycznych (protez, mostów).

Wskazaniami do leczenia implantologicznego są: brak pojedynczego lub kilku zębów obok siebie, występujące braki między zębowe czy bezzębie. Implanty stosuje się także u osób, u których brakuje tolerancji dla protez ruchomych lub nie ma dostatecznej jej stabilizacji.

Leczenie takie jest zabiegiem chirurgicznym i nie u wszystkich osób może być stosowane. Zabiegów takich nie przeprowadza się u osób poniżej 16 roku życia ponieważ nie został zakończony proces rozwoju kości. Innymi przeciwwskazaniami są: ciąża, występowanie bruksizmu (zgrzytanie zębami), nałogowe palenie, spożywanie alkoholu i narkomania. Leczenie nie może być stosowane u osób z niewystarczającą ilością kości (zabieg musi być poprzedzony jej odbudową) lub z chorobami przyzębia (paradontoza musi zostać wyleczona). Również Pacjenci z obniżoną odpornością, utrudnionym gojeniem i zaburzeniami krzepliwości krwi, chorobami autoimmunologicznymi, nowotworowymi leczonych chemioterapią czy radioterapią lub cukrzycy nie mogą być poddawani leczeniem implantologicznym.

Skuteczność zabiegu wszczepienia implantu jest bardzo duża i wynosi około 95-97%. Bardzo rzadko zdarza się sytuacja, w której implant zostaje odrzucony przez organizm i nie zrasta się z kością. Przypadek taki nie przekreśla stosowania implantów. Po całkowitym wygojeniu się kości możliwe jest powtórne wprowadzanie nowego implantu w to miejsce.

Podczas leczenia implantologicznego przed osadzeniem stałego implantu u Pacjenta stosuje się uzupełnienie tymczasowe. Podnosi to komfort estetyczny oraz zabezpiecza ranę i ułatwienie gojenia.

Koszt stosowania implantów może wydawać się wysoki. Należy jednak pamiętać, że dłuższej perspektywie czasu jest to leczenie tańsze niż metody klasyczne. Ma na to wpływ zwłaszcza trwałość implantu.

gremed.pl