GREMED Centrum Medyczne ul. Zaborska 48 A 32-600 Oświęcim

gremed@gremed.plrejestracja (+33) 844 09 31

  • Polski
  • English

Wybielanie zębów

W zabiegu wybielania zębów wykorzystujemy najnowszy akcelerator amerykańskiej firmy BEYOND. Dzięki wykorzystywaniu urządzenia możemy w sposób szybki, skuteczny i przede wszystkim bezpieczny wybielać wszystkie zęby. Przy wykorzystaniu żelu z nadtlenkiem wodoru uzyskuje się efektowny i zdrowy uśmiech.

Wybielanie polega na rozjaśnieniu koloru zębów i usunięciu przebarwień wszystkich lub wybranych zębów. Obecnie jest to metoda bezpieczna i nie powodująca uszkodzeń zębów.

Zęby ciemnieją nam poprzez spożywanie pokarmów z barwnikami, picie kawy czy herbaty lub np. palenie papierosów. Powierzchniowe przebarwienia na szkliwie możemy usunąć poprzez regularne mycie zębów. Głębsze przebarwienia nie są już tak łatwe do usunięcia.

Wybielanie za pomocą urządzenia Beyond polega na nałożeniu żelu wybielającego na zęby oraz aktywowaniu go za pomocą światła akceleratora. Jest to zabieg jednorazowy. Skład żelu oparty jest na nadtlenku wodoru. Jego celem jest zwiększenie rezultatu wybielania oraz zmniejszenie nadwrażliwości zębów. Pod wpływem światła zwiększa się szybkość przechodzenia żelu przez szkliwo. Zwiększona częstotliwość powoduje, że związki nadtlenku wodoru rozbijają się, a przez to barwniki ze struktury zęba zostają utlenione. Efektem tego jest rozjaśnienie zębów. Zabieg wybielania trwa ok. 45 minut.

Wskazaniami do wybielania zębów są: rozjaśnienie zębów ze względów estetycznych, usuwanie przebarwień zębowych pojawiających się z wiekiem np. spowodowanych stosowaniem antybiotyków z grupy tetracyklin i działania fruktozy, wybielanie martwych, ciemnych lub przebarwionych zębów, usuwanie przebarwień spowodowanych czynnikami wrodzonymi, układowymi, metabolicznymi, farmakologicznymi, urazami, chorobami hemolitycznymi noworodków, żółtaczką czy porfirią.

Procesowi wybielania zębów nie mogą się poddać osoby mające uszkodzone zęby, dużą ilość wypełnień, koron, mostów lub licówek w zębach przednich, ze złą higieną jamy ustnej z występującym stanem zapalnym dziąseł, alergią lub nadwrażliwością na utleniacze i inne składniki żelu wybielającego, kobiety ciężarne i karmiące piersią oraz osoby poniżej 16 roku życia.

Innowacyjność zabiegów z wykorzystaniem urządzenia Beyond polega na tym, że jest on całkowicie bezpieczny, a zęby po procesie wybielanie nie wchłaniają barwników jak ma to miejsce w przypadku wybielania innymi urządzeniami. Dzięki temu efekt jest widoczny przez ok. 2-3 lata.

Procesowi wybielania ulegają tylko zęby naturalne. Wszelkiego rodzaju plomby, korony, licówki, mosty nie podlegają procesowi wybielania. Po okresie 5 do 7 dni kiedy ustabilizuje się istnieje możliwość wymienienia starych plomb i innych prac protetycznych na nowe, pasujące do nowego odcienia zębów. Czasami osoby po zabiegu wybielania mogą zobaczyć, że kolor ich zębów jest nie równomierny lub widoczne są białe plamy. Jest to rezultat odwodnienia, który mija po kilku godzinach po zabiegu. W okresie tym należy pić dużo wody mineralnej.

Sam stopień wybielanie zależy od kilku czynników: składu mineralnego szkliwa, lepkości i składu śliny, rodzaju diety, palenia tytoniu i nawyków higienicznych.

W trakcie wybielanie lub po jego zakończeniu może występować przejściowa nadwrażliwość zębów. Jest to naturalna reakcja zdrowych zębów. Gdy utrzymuje się ona dłużej można przeprowadzić proces fluoryzacji zębów, który pomoże skrócić czas jej trwania.

Efekt wybielania zębów można przedłużyć. Przez pierwsze 2 dni należy stosować tzw. białą dietę. Polega ona na spożywaniu pokarmów i napojów nie posiadających silnych barwników np. kawa, herbata, czerwone wino, soki i napije o ciemnych barwnikach. Następnie należy stosować zabiegi i preparaty zalecone przez lekarza stomatologa oraz zrezygnować z palenia papierosów. Dodatkowo należy wykonywać badania kontrolne co 6 miesięcy.

gremed.pl