GREMED Centrum Medyczne ul. Zaborska 48 A 32-600 Oświęcim

gremed@gremed.plrejestracja (+33) 844 09 31

  • Polski
  • English

Biopsje

Biopsja tarczy szyjki macicy (wycinki pobierane pod kontrolą kolposkopu) i biopsja kanału szyjki macicy to procedury diagnostyczne wykonywane przy nieprawidłowych (wątpliwych) wynikach badań na obecność wirusa HPV i cytologii LBC. Badania są wykonywany w znieczuleniu miejscowym (bez usypiania pacjentki),

Biopsja Aspiracyjna Endometrium – to zabieg diagnostyczny, którego celem jest pobranie fragmentów endometrium a następnie ocena histopatologiczna pobranego materiału. Zabieg jest niebolesny, nie wymaga znieczulenia ogólnego a związku z powyższym nie wymaga pobytu w szpitalu. Wykonywany jest w trakcie wizyty w gabinecie ginekologicznym. Najczęstsze wskazania do zabiegu to:
-nieprawidłowe, nieregularne krwawienia z dróg rodnych
-nieprawidłowe obrazy endometrium i jamy macicy w badaniu USG
-wątpliwości diagnostyczne, podejrzenie choroby nowotworowej
Biopsja Aspiracyjna Endometrium może zastąpić popularne „czyszczenie” – wyłyżeczkowanie jamy macicy. Wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem wykonania zabiegu, z mniejszym stresem dla pacjentek oraz pozwala zaoszczędzić czas pacjentkom i uniknąć pobytu w szpitalu.

Biopsja Aspiracyjna Cienkoigłowa Celowana (BACC – wykonywana pod kontrolą USG dla uwidocznienia położenia igły w zmianie) jest metodą pobrania materiału komórkowego dla jego oceny cytologicznej. BACC stosuje się w celach diagnostycznych zmian ogniskowych w różnych narządach przede wszystkim sutkach, tarczycy, śliniankach, węzłach chłonnych, aby ocenić czy zmiany mają charakter łagodny, podejrzany czy złośliwy.

Stosowane igły mają małą średnicę, nie jest więc konieczne znieczulenie.

kontakt Grzegorz Gut 
telefon 501 522 740

gremed.pl