GREMED Centrum Medyczne ul. Zaborska 48 A 32-600 Oświęcim

gremed@gremed.plrejestracja (+33) 844 09 31

  • Polski
  • English

Chirurgia

Resekcja (jednokorzeniowa lub wielokorzeniowa) jest to zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu wierzchołka korzenia zęba wraz z przewlekłymi zmianami okołowierzchołkowymi. Wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym.Ogromną zaletą tego zabiegu jest możliwość wyleczenia zęba bez konieczności jego usunięcia.

Zabieg dłutowania zęba (zazwyczaj zęba mądrości) przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym i jeśli są wskazania – w osłonie antybiotykowej. Polega on na nacięciu błony śluzowej nad zatrzymanym lub częściowo zatrzymanym zębem, odwarstwieniu płata błony śluzowej. Następnie za pomocą specjalnego frezu, usuwana jest pokrywająca ząb blaszka kostna. Po usunięciu zęba rana jest zszywana.Zabieg trwa zazwyczaj 20-60 minut. Szwy zdejmuje się po siedmiu dniach. Zabieg ten przeprowadza się gdy zęby są bardzo zniszczone próchnicą bądź gdy ząb nie może się prawidłowo wyrżnąć i przyjąć prawidłowego ustawienia w łuku zębowym.

Podniesienie dna zatoki szczękowej to skomplikowany zabieg chirurgiczny wykonywany w przypadku, gdy w miejscu planowanego implantu lub kilku implantów jest zbyt cienka warstwa kości i trzeba ją uzupełnić materiałem kościozastępczym.

Odbudowa wysokości wyrostka zębodołowego jest to zabieg chirurgiczny polegający na odbudowie kości wyrostka zębodołowego po ekstrakcji zęba przy użyciu stosownego preparatu kostnotwórczego. Ma on na celu odtworzenie pierwotnego kształtu kości w celu dalszego leczenia protetycznego i implantologicznego.

Chirurgia plastyczna dziąsła zwana inaczej plastyką biało-czerwoną wykonywana jest w celu poprawienia ogólnego wyglądu uzębienie i samopoczucia pacjenta. W wyniku zabiegów plastycznych można poprawić barwę, kształt i kontur dziąseł. Czas zabiegu zależy od indywidualnego przypadku, zabieg wykonywany jest po podaniu znieczulenia. W skład chirurgii plastycznej dziąsła wchodzą między innymi zabiegi takie jak : likwidacja uśmiechu dziąsłowego, pokrycie recesji dziąsła, czy gingiwektomia(zmniejszenie masy dziąsła).

gremed.pl